İstanbul’un Tüm İlçelerine 7/24 Garantili Teknik Servisimiz Vardır 0532 360 5403

Petek Temizleme

Petek Temizliği Nasıl Yapılır – Petek Temizleyen Firma – Petek Temizleme

Petek temizliği , uzman ekip tarafından uygun ilaç ve uygun makinelerle yapılmalıdır. Petek temizlemede uygun kimyasallar kullanılmadığı taktirde kalorifer tesisatlarınızda yüksek maliyetli zararlar oluşabilir. Unutulmamalıdır ki tuz ruhu , cam sil, antifiriz gibi sıvılar aynı zamanda kombinizden geçtiği için zarar verebilir. Bu konuda iyi bir firma ile çalışmak gerekir. Kurumsal ve özel olarak çalışan alt yapı tesisat olarak özel olarak kullanmış olduğumuz ilaçlar sayesinde gerek kombinize gerek tesisatınıza zarar vermeden, sadece kirli suyu değil aynı zamanda balçık , kurum ve kireç benzeri zararlı tortularıda yok ediyoruz.
Petek temizliği yapan uzman firmalarımız bir telefon kadar yakınınızda.

petek-temizlemePetek temizliği konut ve iş yerlerinde ısınma sorunlarının meydana gelmemesi için önemlidir. Peteklerin düzenli olarak temizliğini yapmak, radyatörler içinde oluşan kireçlenmeleri ve biriken tortuların ortadan kaldırılmasını sağlar. Kalorifer tesisatında temizlik yapmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Temizlik sırasında tortuları ve oluşan kireçleri dışarı atmak gerekir. Bazı tesisatçılar kalorifer temizliği yaparken tesisatın suyunu tamamen boşaltıyor. Bu yapılması gereken bir işlem. Ancak sonrasında sisteme bazı kimyasallar enjekte edip sonra da mekandan ayrılıyor. Bu kimyasallar kireci ve tortuyu söküyor ancak yine radyatörlerin içinde kalıyor. Çünkü tortu ve kireçler dışarı atılmıyor. İçeride kalan tortu ve kireçler peteklerin alt kısımlarına çöküyor. Bu da belirli bir süre sonra yine tesisatta tıkanmalara yol açıyor ve ısınma sorunları başlıyor. Bu size faydadan çok zarar sağlar ve boşuna masraf yapmanıza neden olur. Bunun sonucunda da kombiler daha fazla enerji harcıyor. Sonuç ise ısınamadan yüksek faturalara neden oluyor. Profesyonel ekiplerimiz sisteme kimyasalı koyduktan sonra belirli bir süre bekliyor ve tesisattaki yabancı maddeleri dışarı atıyor. Bunun için özel cihazlar kullanan uzman ekipler, tesisattaki kireci ve dibe çökmüş tortuyu tamamen temizliyor.

Kalorifer tesisatı içine atılan temizleyici kimyasal bir saat sonra kombinin basıncını yükseltiyor ve bu basınç emniyet ventilinden su ile birlikte çıkıyor. Oysa gelişigüzel iş yapan tesisatçılar temizleme değil koruma kimyasalı dolduruyor. Aslında bu kimyasallar petek temizliği için kullanılmıyor. Koruyucu kimyasallar sadece peteklerin paslanarak delinmesini önlüyor. Bazı tesisatçılar da kimyasal diye boyalı su da atabiliyor. Bu tüketicinin dolandırılması anlamına geliyor ancak maalesef bunu yapan firmalar da bulunabiliyor. Bu nedenle kalorifer tesisatlarının temizliğinden önce çok iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. Gelen ekiplere kullanılan kimyasalın içeriğinin öğrenilmesi, kandırılma ihtimalini nispeten ortadan kaldırabiliyor ancak tamamen bu ihtimali ortadan kaldırmıyor. Oysa kurumsal firmalar işin gereğini tam olarak yerine getiriyor ve önceliği müşteri memnuniyetine verdikleri için garantili temizlik yapıyor. Kandırılmamak ve güvenilir petek temizliği yaptırmak için size bir telefon kadar yakınız.

Petek temizleme nasıl yapılır?

Bize gelen şikayetlerden yola çıktığımızda kombimi yüksek devirde çalıştırdığım halde ısınamadığımı kombimden abartılı sesler duyduğumu yüksek faturalar ödediğimi ama yinede ısınamadığımı gelen en çok şikayetlerdir yılların verdiği tecrübe ve birikintileri bi nebzede olsa sizlerle paylaşalım ısınma dediğimiz sistem kalorifer sistemidir aynı suyun kombi sistemi yardımıyla dönüşüm alarak petek sisteminde ısınmasıdır kalorifer sistemi aynı su  yılardır kalorifer sisteminde dolaşarak katılaşmasına neden olur bu katılaşma sonunda petek sisteminin iç kanalarını kapatmasına bu da rahat sirkülasyon yani rahat dolaşım yapamadığında petek sisteminin ya yarısını yada beli bölümünü ısıtmadığını gördük ne yapılmalı bu sıkıntıyı yaşayan kişilerin kendi çabalarıyla suyu yenileyerek gidermeye çalıştıklarını gördük vede duyduk bu açıdan bakarsak ne kadar performasyon sağlamışlardır. Bizce 100 de 5  çünkü böyle bir sistemde bu yola ancak petek temizleme değil sadece hattın içini temizlemiş olursunuz bu petek temizliğini ancak makine yöntemiyle sadece ilaçla peteklere tek tek müdahale ederek temizleyebilirsiniz ha bu arada petekleri tek tek yerinden sökerek değil yanlış anlamayın bizi ilk zamanları bizde tek petek sökerek müdahalede bulunuyorduk şikayetler geldikten sonra değerlendirmeye aldık bu sorunu yanlış yaptığımız neydi acaba araştırmalarımız sonunda petek hava alma yerinden vede alt kapama yani kör tapasını sökerek peteği yerinden oynatmadan makineyı bağlayarak tek tek peteklere müdahale ettik vede sonunda bu işi aldığımız teşekkür vede tebriklerden sonra başardığımızı anladık bu konuda iddialıyız ilk günkü peteklerinizi temizleyip sizlere ALTYAPI TESİSAT olarak teslim edebiliriz.