İstanbul’un Tüm İlçelerine 7/24 Garantili Teknik Servisimiz Vardır. İstanbul su tesisatçısı, su kaçağı, tıkanıklık açma, su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti ve petek temizleme 0532 360 5403

31 Temmuz 2015

Yorumlar

28
 Temmuz 31, 2015
 28

Su Tesisatçısı, İstanbul Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Acil Tesisatçı, Yakın Tesisatçı

Su Tesisatçısı

Konumuzda su tesisatçısı, su tesisatı, tesisatçı, sıhhi tesisatçı, su tesisat tespiti, su tesisat kaçağı, su tesisat tamiri, su tesisat onarımı hakkında bilgi ve fikir yürüteceğinizi umduğumuz makalemizde sizlere su tesisatçısı adı altında A’ dan Z’ ye bilgi vermeye çalışacağız. Konu güncel tutulup sürekli bilgi girişi olacaktır.

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Öncelikle su tesisatçılığı  mesleği hakkında bilgi sahibi olalım. Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar,  resmi ve özel binalar vb.) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere su tesisatçısı denir.  Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, petek temizleme, tıkanan lavaboların, banyo ve tuvalet pimaşlarının açılması hizmetlerinin  sağlanmasıdır.

Yazımızda su tesisatçısı hakkında A’ dan Z ‘ ye her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlamayı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu makaleyi hazırladık.  Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı mecburi bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimiz de, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazımızdır. Sudan tasarruf etme ya da israf etmeme konusuna değinirken İstanbul su tesisatçısı burada devreye giriyor.

İnsanında doğasında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullanabileceğimiz bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizlenmemiz de, zevkimizde saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmaz unsurdur. Su bütün canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumalıyız. Gereksiz israflar kaçınmalıyız. Tam da burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyor.

Su Tesisatçısı İletişim No:

Randevu Talep Et
istanbul-su-tesisatcisi

İstanbul Su Tesisatçısı

Kesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir acil su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile kavuşmuştur. Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını su tesisatçınızın önerdiği en kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde iş yerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz. Bozuk musluklarınızı ve su tesisatınızdaki kaçakları,  bozuk sifonlarımızı su tesisatçısına tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakalım. Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte ince bir sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz ve itinalı yaklaşımlar ile çözüm odaklı yaklaşmak lazım. Çağa ayak uydurmuş her su tesisat firmasının olmazsa olmazı olan cihazlar vardır. Bunların başında kameralı su tesisat kaçağı tespiti cihazı, robot ile kırmadan tıkanıklık açma makinesi, akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti, nem ölçme cihazı ile su kaçağı bulma yapabilen bu cihazlar tesisat alanında bir devrim açmakla kalmayıp müşteri ve tesisatçı arasındaki güveni daha da arttırmıştır. Ortaya çıkan işin kalitesi artmış, hata payı %1 lara kadar inmiştir. Noksansız işlerin çıkmasında büyük fayda sağlayan bu cihazlar su tesisatçıları ve siz değerli müşteriler için pek bir faydalıdır.

Su kullanım yerlerinde genelde iki türlü tesisat sistemi mevcuttur. Gelen temiz su hattı ve giden atık su pimaş hattıdır. Pimaş açma konusunda daha detaylı bilgi almak için makalemizi görüntüleyebilirsiniz. Pimaş açma ve pimaş yıkamasına değindiğimiz makalede pimaş açma işlemlerini ve tıkalı pimaşların nasıl açılacağını anlatmaktayız.

 

En Sık Karşılaşılan Su Tesisat Sorunları Nelerdir?

Şayet ;

 1. Duvar içinde yürütülen su tesisat borularının gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız,
 2. Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaştıysanız,
 3. Alt kattaki dairenin tavanından su damlıyorsa,
 4. Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,
 5. Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,

binanızda su kaçağı var ve bu da işini iyi bilen bir su tesisatçısına ihtiyacınız var demektir.

acil-su-tesisatcisi

Acil Su Tesisatçısı

Su Tesisatı Kaça Ayrılır?

 1. Temiz su tesisatı ,
 2. Pis su tesisatı,
 3. Yağış suyu tesisatı.

Su tesisatında sorun giderme işleminde öncelikle; su kaçağı bulunur. Bunu yaparken günümüz teknolojisiyle birlikte gelişen aletler ve makineler kullanılır.

 • Kameralı su tesisat kaçağı,
 • Robot ile kırmadan açma,

Akustik dinleme ile su kaçağı bulma. Bir  Su  tesisatçısı araştırırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Su tesisatçısı hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan seçim yapmamak gerekir. Her binanın su tesisatı üç temel işlevi karşılıyor olmasına dikkat etmeliyiz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

 • Yiyecek tüketimine dair
 • Günlük tüketimde kullanılan suyun sağlanması,
 • Bina içinde kullanılmak için dağıtılması,
 • Organik atıklar,
 • Deterjanlar,
 • Bazı eriyikler gibi pis suyun boşaltılmasıdır.Konut içinde su tesisatı  iç bölümlerde gelişebilen bir sistem olduğu için iki ihtiyaca cevap vermesi gerekmektedir. Bunları söyleyecek olursak,  bunlar suyu konut içi noktalara ve pis suyu boşaltmaktır. Temiz su tesisatı, pis su tesisatı ve yağış suyu tesisatı. Pis sularda yaşanan sıkıntılar da kesinlikle tesisat borularının çıkışlarının sonu kanalizasyon olması gerekmektedir. Yapılarda su tesisat borularının sağlam olması gerekmektedir. Su tesisatında hem pis su hem de temiz su çıkışlarının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Zamanla deforme olan su tesisat boruları aşınmayla sıkıntı çıkarmaya başlar. Su tesisatında su kaçağı belirtileri nelerdir? Su tesisatında su kaçağı hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Temel  amaç hepimizin yaşam alanlarında  meydana gelebilecek su sızıntılarını önlemek olsa da bazen kontrolümüz dışında gelişen  su kaçakları sorunları yaşamamıza sebep olur.   Su tesisatında,  su kaçağı sadece bizim dairemizde meydana gelebilen bir sorun değildir. Bu yan binalardan yada üst kattan da oluşabilen bir sorundur.

Su Tesisatı Nasıl Döşenmeli Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su tesisatçısı ihtiyacınız olduğunda ilk etapta yaptığı işin garantisi ve referansına bakılmalıdır. Çünkü o kadarda göründüğü kadar kolay değildir. Su tesisatı ve sıhhi tesisat bütünüyle benimseyen işini kendine güvenen ne yaptığını çok iyi bilen kalkıp ta su tesisatı böyle çekilir, böyle döşenir diye anlatmayacağım tabi ki. Bu kelimeleri konuştuktan sonra bizler tekiz, biz bu işte bir numarayız da demeyeceğiz. Ama işimizde iddialı olduğumuzu da söyleyebiliriz. Çünkü suyu kullandığınız alan sizin yemek yeme, uyuma alanı, günün çoğu zamanınızı geçirdiğiniz yerdir. En ufak sorunlar sizi üzmeye hatta daha fazla giderek uykularınızı kaçırmaya neden olabilir. Evin içerisin de yatarken bir damlama sesini kim duymaz ki? Ya da siz uyurken alt komşunuzun sizin zilinize sabah erkenden basarak su tesisatınızdan kafamıza su sızıyor demesi tabi ki hoşnut bir durum değil.

İleriye dönük hizmet anlayışımızdan dolayı çok yaygın, geniş ve kapsamlı hizmet ağımızdan yararlanmak için iletişim adreslerimizde ki herhangi bir araç ile bizlere ulaşabilirsiniz. Su kaçak tespiti ve su kaçağı bulma hakkında bilgi almak isterseniz Su kaçağı tespiti adlı makalemiz den yararlanabilirsiniz.

 Su tesisatçısı ustalık gerektiren iştir. Eline bir boru anahtarı bir İngiliz anahtarı alıp ta ben su tesisatçısıyım demek değildir. Su tesisatçısı bilgi ve birikimle elde edilir. Kısacası su tesisatı olarak her ne işiniz varsa biz sizinle çalışmaya hazırız. Altyapı Tesisat olarak sizde bizimle çalışır mısınız? Tüm su tesisat tamirleriniz de bizlere güvenle ulaşabileceğiniz 7/24 destek hattımızdan siz kıymetli pek muhterem müşterilerimize bu hizmeti gururla sunarız.

Kaynak, Arama Terimleri; ” Su tesisatçısı, İstanbul su tesisatçısı, tesisatçı, Esenyurt su kaçağı tespitiBeylikdüzü su kaçağı bulmaBaşakşehir su tesisatçısı, Avcılar su tesisatçısı, Beşiktaş su tesisatçısı alanlarında da konularımıza göz gezdirebilir, bilgi edinebilirsiniz. Soru, görüş ve sorunlarınızı bize iletip kısa bir sürede dönüş elde edebilirsiniz. Konumuza yorum yazarak güncel kalmasını sağlayabilir, destekte bulunabilirsiniz. Sağlıcakla kalınız. ”

Rating: 4.9/5. From 37 votes.
Please wait...

28 responses on “Su Tesisatçısı – Kameralı Su Tesisatçısı

 1. ayazali dedi ki:

  “KAMERALI SU TESİSATÇISI,KIRMADAN DÖKMEDEN EN KALİTELİ HİZMET İÇİN BİZE ULAŞIN
  Altyapı Tesisat Uğur ÇETİN Şirinevler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı Demirci İşhanı No:222
  Kat:3 Bahçelievler/İSTANBUL Tel: 02126035232 Fax: 02126035232 Gsm: 05325966311”

 2. tahir kocapınar dedi ki:

  […] […] Teşekkürler bilgiler için.

 3. […] Firmamız her türlü tesisat sorunlarını gidermekte ve memnuniyetinizi garanti etmektedir. Su tesisatçısı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bağlantıdan tüm makaleyi […]

 4. Gürsel FİDAN dedi ki:

  Banyomda gizli bir su kaçağı mevcuttur. Acaba bu konuda nasıl bir destek alabilirim. Hizmetleriniz kapsamında bilgi alabilirsem çok memnun olurum.

  • Ayazali dedi ki:

   Tülay hanım gelişmiş modern cihazlarımız ile aklınıza gelebilecek tüm tesisat kaçakları irili ufaklı bulunabilmekte ve onarımı yapılabilmektedir. Tüm hizmetlerimiz garanti kapsamında olup büyük bir titizlikle yapılır efendim. Ayrıca buradan aklınıza takılan soruların cevaplarını daha detaylı bir biçimde bulabilirsiniz , efendim. Hayırlı günler dilerim.

 5. Tülay Karayel dedi ki:

  Çok teşekkür ederim sizlere, son derece sıcak kanlı personel ve kaliteli hizmet için ne diyeceğimi bilemedim. Altyapı Tesisat servisine çok teşekkürler.

 6. Ayazali dedi ki:

  Rica ederiz Tülay Hanım memnun kalmanız bizim için çok mühimdir. İyi günler dileriz efendim.

 7. […] yakınen ilgilenilmekle beraber tüm desteğimizi sizlere sunmak en büyük iş ahlakımızdır. Su tesisatı ile ilgili hiçbir yerde bulamayacağınız bilgilere ulaşabilir, konu hakkında fikir […]

 8. Can dedi ki:

  Akşam akşam karşılaştığımız su kaçak sorununa, netten ulaştığım siteniz aracılığı ile 7/24 hizmet yazısına güvenerek aradığım şirketinizden dün gece aldığımız hizmet için teşekkür ederim. Sözlerinizde ne denli sadık olduğunuzu gösterdiğiniz için teşekkürlerimi bildirmek isterim. Teşekkürler Altyapı Tesisat.

 9. Ayazali dedi ki:

  Can Bey güzel yorumlarınız için biz teşekkür ederiz. Sorununuzu çözüme kavuşturmamız bizim için en büyük iltifattır. Gününüz güzel olsun, saygılarımı iletiyorum. Altyapı Tesisat

 10. Meral dedi ki:

  Esenyurtta bekar yaşıyorum. ve tüm gün çalıştığım için acnak akşamın geç saatlerinde evde oalbiliyorum. Su tesisatçısı arıyordum ve hemen hemen birçoğu telefonu dahi açmadı. bir kaç firma ile iletişime girdim ve o an yoğun olduklarıdan randevu alamamıştım. Ama Altyapı tesisat su tesisat kaçak sorununda titizlikle geç saat demeden sorunu çözüme kavuşturdu. Ne kadar huzurlu olduğumu anlatamam. Teşekkürler Erkan bey ve ekibi.

 11. Tesisatçı dedi ki:

  Meslektaşlarıma başarıla dilerim. Selam vermek istedim. İşinde prensibinde bırakmayan yegane firmalardan olmanız ve her yardıma sıkıştığımızda bize hem kalifiye personel hemde parça bakımından olanak sağladığınız için Erkan kardeşime ve uğur kardeşime teşekkürlerimi sunarım. Allah işinizi gücünüzü rastgetirsin. Su tesisatçı.

 12. timur kocasakal dedi ki:

  Su kaçak sorunumuzu çözüme kavuşturan firmanıza teşekkür ediyorum. konularda ve yorumlarda sizden bahsedildiği kadar var. Tesisat sorunumuzu çözdüğünüz için sağolun varolun.

 13. […] yakınen ilgilenilmekle beraber tüm desteğimizi sizlere sunmak en büyük iş ahlakımızdır. Su tesisatı ile ilgili hiçbir yerde bulamayacağınız bilgilere ulaşabilir, konu hakkında fikir […]

 14. […] müşterilerimizin yaşadığı mağduriyeti hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Esenyurt su tesisatçısı Genellikle banyo, tuvalet ya da mutfaklarda meydana gelebilen su kaçakları, tesisat borularında […]

 15. […] etmektir. Tespit edemediyseniz Altyapı Tesisat’ ın görüntülü cihazla su kaçaklarına bakan su tesisatçısı olduğu gibi; robotla su kaçağının nerede olduğunu tespit edebilen ustaları da […]

 16. […] Tanımı: Su Tesisatçısı ne iş yapar? Öncelikle su tesisatçılığı mesleği hakkında bilgi sahibi olalım. Su teisatçısı istanbul firma rehberi. […]

 17. […] Avcılar Su Tesisatçısı […]

 18. […] İstanbul Su Tesisatçısı […]

 19. […] Bayrampaşa Su Tesisatçısı […]

 20. […] Beşiktaş Kameralı Su Tesisatçısı […]

 21. […] Başakşehir Kameralı Su Tesisatçısı […]

 22. […] Büyükçekmece Su Tesisatçısı […]

 23. […] Çekmeköy Su Tesisatçısı […]

 24. […] Esenler Su Tesisatçısı […]

 25. […] Kartal Kameralı Su Tesisatçısı […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =